Akademia wychowania przedszkolnego

Zielona flaga

W ramach Zielonej Flagi Pani Ewa z grupy Mróweczek zapoznała dzieci z zasadami zdrowego żywienia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba zdrowo i mądrze komponować swoje posiłki, aby nie dopuścić do powstania niedoborów w naszym organizmie.
Przedszkolaki poznały produkty spożywcze, które należy uwzględnić w jadłospisie: produkty zbożowe, warzywa i owoce, mleko i jego przetwory. Dzieci wskazały też produkty, których należy unikać lub spożywać tylko okazjonalnie, są nimi np: chipsy , słodycze, napoje gazowane.Dzieci zgodziły się również z tym, że oprócz prawidłowej diety ważnym elementem zdrowego stylu życia jest sport czyli aktywne spędzanie wolnego czasu. Podczas zajęć dzieci chętnie wypowiadały się i wspólnie tworzyły piramidę zdrowego żywienia. Zdjęcia w galerii .