Motylki i Świetliki...

Motylki i Świetliki odwiedziły Olsztyński Teatr Lalek by obejrzeć wspaniałe przedstawienie pt. "NID". Poznały tam Czarownice Alianne znajdującą bezpańskiego psa na skraju wyczerpania. Jest to suczka imieniem Nid. Alianna zabiera ją do swojego Domu - dość nadzwyczajnego. W nowym miejscu Nid poznaje osobliwych mieszkańców i zaprzyjaźnia się z Janem - starym, długo nieużywanym płaszczem. Pies kłóci się z nim na temat jakości życia - zastanawia się, czy lepsze jest życie w Domu, czy przeżywanie przygód poza nim. Pewnego dnia Nid odkrywa, że nie może wyjść, nie ma pojęcia dlaczego łapy same zatrzymują się w progu domu czarownicy. Dzieci były zachwycone magicznym przedstawieniem o przyjaźni i mocy dobra.