Gimnastyka w "Motylach"

Gimnastyka w „Motylkach”

Jako dzielne przedszkolaki starszaki chodzimy do przedszkola nie tylko po to, by uczyć się i przygotowywać do szkoły, bawić ale także by rozwijać swoją sprawność fizyczną. W związku z tym, w naszej sali regularnie się gimnastykujemy. Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w przedszkolu mają szczególne znaczenie, ponieważ związane są z wszechstronnym rozwojem. Rozwój sił fizycznych, aktywności, wytrzymałość idzie w parze z rozwojem naszej dyscypliny i śmiałości. Te cechy zaczynamy rozwijać od najwcześniejszych lat. Dobrze wiemy, że, w naszym wieku w naszych jeszcze małych ciałkach zachodzą ważne procesy rozwojowe, dlatego zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne mają dla nas ogroooomnie duże znaczenie.