"Dzień Niepodległości"

“Kto ty jesteś?
 – Polak mały…”

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada grupy “Biedronki” i “Świetliki” wystąpiły z programem artystycznym z okazji Święta Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Podczas występu dzieci recytowały wiersz patriotyczny, śpiewały piosenki. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, całe nasze przedszkole odśpiewało też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne