Akademia wychowania przedszkolnego

Andrzejki w Motylach

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się 30 listopada w grupie „Motylków”. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia wróżb, gdyż kompletnie nie wiedziały co je czeka. Starszaki mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci miały okazję posłuchać również informacji na temat pochodzenia  tradycji wróżb Andrzejkowych.

 

Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Kiedyś wróżbę ustawiania butów do drzwi stosowały niezamężne panny, chcąc dowiedzieć się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż. W czasie zabawy buty ustawiały chętne dzieci, świetnie się przy tym bawiąc. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Było mnóstwo śmiechu i radości.