Plan dnia

6:00 - 8:10 Witamy się, rozmawiamy, rysujemy, bawimy się w zespole i indywidualnie podczas konstrukcyjnych, tematycznych, dydaktycznych, organizowanych przez nauczyciela
8:10 - 8:20 Ćwiczymy prawidłową sylwetkę w czasie gimnastyki porannej
8:30 - 9:00 Nakrywamy stół do śniadania pamiętając wcześniej o umyciu rąk. Jemy śniadanie punktualnie, b lubimy ciepłe posiłki i towarzystwo dzieci przy stoliku
9:00 - 10:30 Jesteśmy aktywni na zajęciach dydaktycznych, planowanych, organizowanych i ocenianych przez całą grupę. Współdziałamy w zespole, komunikujemy się, rozwiązujemy problemy w twórczy sposób. Tańczymy i śpiewamy w trakcie zabaw rytmicznych przy akompaniamencie pianina. Spotykamy się z "Panią Muzyką" i artystami z Filharmonii Olsztyńskiej oraz aktorami przedstawiającymi dla nas teatrzyki. Chodzimy na spacery i piesze wycieczki.
10:30 - 11:30 A teraz mamy czas na zabawy indywidualne i zespołowe na powietrzu (ogród przedszkolny z wykorzystaniem przyborów, przyrządów oraz warunków terenowych). Prowadzimy obserwacje przyrodnicze i zabawy badawcze.
11:30 - 12:00 Umiemy prawidłowo korzystać ze sztućców podczas spożywania obiadu i stosować formy grzecznościowe: proszę i dziękuję
12:00-14:00 Odpoczywamy przy terapii muzycznej poprzez słuchanie kojącej muzyki relaksacyjnej lub nagranych bajek, czytanych baśni, legend lub opowiadań twórczych dzieci i nauczyciela, leżeć wygodnie na przygotowanych leżaczkach.
14:00-14:15 Z apetytem jemy zupkę, ponieważ przed relaksem mieliśmy drugie danie. Jesteśmy wypoczęci i gotowi do dalszych zabaw.
14:15-15:00 Organizujemy zabawy według zainteresowań. Mamy zajęcia dodatkowe tj. Język angielski, tańce, zajęcia teatralne, taekwondo, religia, zajęcia konstrukcyjne ,
15:00-15:15 Mamy ochotę na małe co nieco i dlatego siadamy przy stoliku na pyszny podwieczorek, dzielimy się wrażeniami z kolegami ze stolika.
15:15-18:00 Podsumowujemy wydarzenia dnia, którymi dzielimy się z rodzicami. Porządkujemy salę i wtedy możemy iść do domu. Szczęśliwi, że jutro będziemy też z miłymi Paniami odkrywać tajemnice otaczającego nas świata. Do zobaczenia - do jutra!