Akademia wychowania przedszkolnego

Starszaki w Straży Pożarnej

Najstarsze grupy w przedszkolu, czyli Motylki i Świetliki postanowiły wybrać się na wycieczkę do Straży Pożarnej.

Wizyta  miała na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz przybliżanie społeczeństwu codziennego życia służb ratunkowych od przysłowiowej „kuchni”. Starszaki z niezwykłym zaciekawieniem zapoznawały się z zasadami pełnienia służby przez strażaków. Zadawały niejednokrotnie zaskakujące fachowe pytania. Nie lada gratką dla młodych pasjonatów pożarnictwa była możliwość obejrzenia jednostki i wszelkich pomieszczeń, gdzie strażacy jedzą, ćwiczą czy odpoczywają po męczących akcjach. Na pytanie: „jaki numer telefonu jest do straży pożarnej?” Bez wahania odpowiedziały: „998”. Podnoszenie świadomości społeczeństwa, na temat zasad bezpieczeństwa, nie ma barier wiekowych. Wizyta przedszkolaków jest tego dobrym przykładem. Dzieci znają zasady bezpiecznego zachowania w domu, szkole, czy wypoczynku  nad wodą, znają alarmowe numery telefonów ratunkowych.