Akademia wychowania przedszkolnego

Zielona flaga

MAMY TO!!!

Zdobyliśmy Międzynarodowy Certyfikat Szkoły dla Ekorozwoju - "ZIELONA FLAGA"

Drodzy Rodzice!

Z wielką radością ogłaszamy, że nasza placówka, którą reprezentowała Pani koordynator Ewa Liberadzka, zdobyła Międzynarodowy Certyfikat Szkoły dla Ekorozwoju - ZIELONA FLAGA, potwierdzający najwyższą jakość działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nasze przedszkole dołączyło do sieci najbardziej zaangażowanych w działania ekologiczne i prozdrowotne szkół na całym świecie.

"Zielona Flaga" to międzynarodowy tytuł, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy, a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę. Eco-Schools - jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001), polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi. Kryteria do nadania certyfikatu są bardzo wysokie, dlatego też nie jest on przyznawany wszystkim placówkom, które się o niego ubiegają.

Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom, Dzieciom oraz Instytucjom Lokalnym, za zaangażowanie w działania podejmowane w naszej placówce. Bez Waszej pomocy niemożliwe byłoby zdobycie tak prestiżowego wyróżnienia.